Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44315.55
1.90%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2370.15
-0.39%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.92
16.84%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $244
3.48%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

XRP Ledger Foundation, 6.5 milyon Dolar Hibe İle Kuruldu

Elde edilen fonlar XRP Ledger altyapısının geliştirilmesi için kullanılacak.

Clock
Paylaş
XRP Ledger Foundation, 6.5 milyon Dolar Hibe İle Kuruldu

XRP’nin gelişimini hızlandırmak üzere Ripple destekli ve herhangi bir kar amacı bulunmayan bir organizasyon kuruldu. XRP Ledger Foundation adı verilen kuruluş, Ripple, Coil ve GateHub’dan toplamda 6.5 milyon dolar bağış topladı. 

728×90 muhabbit - XRP Ledger Foundation, 6.5 milyon Dolar Hibe İle Kuruldu300x250 muhabbit - XRP Ledger Foundation, 6.5 milyon Dolar Hibe İle Kuruldu

GateHub’da sosyal medya platformu Twitter üzerinden yayımladığı bir açıklama ile XRPL ekosisteminin iyileştirilmesine yardımcı olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Kuruluşa fon sağlayan üç platform da XRP Ledger üzerinde çalışmalar yapacak. Yayımlanan bir rapora göre vakıf, XRP Ledger (XRPL) altyapısını geliştirip iyileşmesini ve platformda ölçeklenebilir ve sürdürülebilir uygulamaların teşvik edilmesini hedefliyor.

Vakıf ayrıca, doğrulayıcı performansını değerlendirmek ve hem geliştiriciler hem de kullanıcılar için erişilebilirliği artıracak araçların geliştirilmesini desteklemek için genel ve nesnel bir kriterler listesi oluşturmayı amaçlamaktadır. 

XRP Ledger’in vakıf danışmanı Bharath Chari konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu.

 “Vakıf, XRP Ledger’ın daha fazla inovasyonu ve kullanımı için ekosistemdeki paydaşlarla çalışmaktan dolayı son derece mutluluk duyuyor. Geliştirici ekosistemini büyütme ve tam destek sağlama konusunda kararlıyız.

Fon İhtiyacı

Yapılan duyuruda ayrıca, kurulan bu yeni vakıftan bağımsız olarak çalışacak ve XRPL’nin benimsenmesini teşvik edecek bir “XRP Topluluk Fonu” kurma planları olduğundan da bahsedildi. XRPL vakfı ayrıca, kâr amacı bulunmayan kuruluşlar ve akademik kurumlar da olmak üzere daha geniş bir kitle ile birlikte yapacağı çalışmalar için daha fazla fona ihtiyaç duyduğunu belirtti.  

Ripple CTO’su David Schwartz, geniş bir topluluğa hizmet etmek üzere XRP Ledger Foundation‘da çalışan yönetim kademesindeki kişilerin sisteme çok fazla katkıda bulunduklarını söyledi.  

XRP son zamanlarda her ne kadar piyasada yeteri kadar performans gösteremese de, küresel boyutta yaptığı banka anlaşmaları ile de gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Bunun son örneği ise yakın zaman önce Hindistan‘ın en büyük özel bankası olan HDFC ile yaptığı anlaşma gösterilebilir. Yapılan duyuruya göre  HDFC bankası küresel ödeme ağı ‘RippleNet‘e dahil olduğunu bildirmişti.

Daha Fazla XRP Haberleri İçin: XRP Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar