BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Coinbase “Anında Para Çekme” Uygulamasını Duyurdu

Coinbase’e gelen yeni güncelleme, para çekme işlemlerini hızlandıracak.

Yayın:

-

Coinbase Eski Neutrino'yu hükümete satıyor!

Amerika Birleşik Devletleri merkezli, önde gelen kripto para borsası Coinbase, müşterilerin paralarını anında çekmelerini sağlayan yeni bir özellik başlattığını duyurdu.

Anında para çekme adında bir güncelleme yayınlayan borsa, müşterilerine fonlarını cüzdanlar arasında çekmeleri veya taşımaları için daha hızlı bir yol sunuyor.

Coinbase, kripto paraların tanımlayıcı özelliklerinden birisinin, anında, her yerde, her zaman işlem görebilmesi olduğunu söylüyor. Ayrıca, müşterilerin kripto paralarını satmak ve hesaplarından nakit çekmek istediklerinde, geleneksel bankacılık sistemi sürecinin bazen birkaç güne kadar sürdüğünü belirtti. Bu kapsamda uzayan süreleri azaltmak ve yatırımcılara daha iyi kullanım deneyimi sunmak için anında para çekme özelliğinin devreye alındığını açıkladı.

2 Ekim 2020 tarihinde yayımlanan Coinbase resmi blog gönderisine göre, anında para çekme işlemlerinin Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Avrupa dâhil olmak üzere 40 farklı ülkede destekleneceği bildirildi.

Çekimler MasterCard ve Visa İle

Anında para çekme işlemleri, iki ünlü ödeme yöntemi MasterCard ve Visa ile yapılacaktır. Kullanıcıların Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Avrupa’da bağlantılı bir Visa Banka Kartı aracılığıyla paralarını çekmelerine izin verilecek. Bunun yanında, şirket Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yatırımcıların para çekmek için MasterCard’ı da kullanabileceklerini açıkladı.

Bununla birlikte, ABD’deki anında para çekme işlemleri için şirket tarafından  % 1,5 (minimum 0,55 ABD Doları), Avrupa ve İngiltere’deki müşterilerden ise % 2’ye varan bir ücret alınacağı bildirildi.

Konu ile ilgili olarak Mastercard Dijital Ortaklıklardan Sorumlu Başkan Yardımcısı, Sherri Haymond şu açıklamayı yaptı:

“Günümüz tüketicileri dijital olarak yönlendiriliyor ve bireysel ihtiyaçlarına cevap verecek gerçek zamanlı ödeme seçeneklerini arıyor.”

Haymond ayrıca, kripto para biriminin itibari para birimine dönüştürülmesinin ardından Mastercard Send’i kullanan Coinbase’in, müşterilerine artık, Mastercard bankamatiğinin kabul edildiği her yerde güvenli ve sorunsuz bir şekilde para çekme ve fonlarını kullanma olanağı sunarak onlara finansal yaşamlarını yönetmeleri için daha fazla esneklik ve kolaylık sağlayacağını belirtti.

Visa’nın Kıdemli Başkan Yardımcısı ve küresel fintech başkanı Terry Angelos, kripto para biriminin Visa aracılığıyla anında para çekme imkanı sunarak kullanıcılara daha hızlı ve daha rahat bir deneyim sunduğunu söyledi. Ayrıca bu durumun yatırımcıların kripto para bakiyelerini fiat para birimine dönüştürmelerini kolaylaştırdığını belirtti.

Yenilikler Devam Edecek

Son olarak Coinbase, kripto para ekonomisinin büyümesi için kullanıcıların kripto para göndermesini, almasını ve harcamasını kolaylaştırmanın çok önemli olduğunu söyledi. Bu nedenle gelecekte geliştirecekleri yeni uygulamalar ile kripto para birimlerini kolay bir şekilde kullanmanın yeni yollarını arayacaklarını belirtti.

Daha Fazla Borsa Haberi İçin: Borsa Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberi İçin: Kripto Para Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Avustralya ve Singapur, Sınır Ötesi Ticaret İçin Blockchain Teknolojisini Kullanacak!

Avustralya Sınır Gücü, blockchain’in sınır ötesi ticareti daha basit hale getirip getiremeyeceğini görmek için Singapur ile ortaklık kurdu.

Yayın:

-

Avustralya ve Singapur, ticaret belgelerinin değişimini düzene sokmanın ve dijitalleştirmenin bir yolu olarak blockchain teknolojisini denemeye başladı.

Bu kapsamda Avustralya Sınır Gücü (ABF), dijital doğrulama sistemlerini test etmek için Singapur Gümrükleri ve Singapur Infocomm Medya Geliştirme Kurumu (IMDA) ile işbirliği içinde bir blockchain destekli ticaret denemesi başlattı. Ülkeler yapılan bu ortak çalışma ile, yönetim maliyetlerini düşürmeyi ve ticaret verimliliğini artırmayı hedefliyor. Yapılacak çalışmalar ile hem ABF’nin hükümetler arası defterinde hem de IMDA’nın, başta menşe sertifikaları olmak üzere elektronik belgeleri paylaşmak için TradeTrust platformunda dijital doğrulama platformları test edilecek.

Konu ile ilgili olarak ABF yetkilisi Michael Outram, denemenin ticaret ve uyumluluk kayıtlarının dijitalleştirilmesine yardımcı olacağını açıklayarak şu ifadeleri kullandı:

“Bu girişim, Avustralya Ticaret Penceresinin gelecekteki mimarisi ve tasarımının bir parçası olarak kağıtsız ticareti ve güvenli dijital ticaret bilgi alışverişini içerecek.”

ABF, Sanayi, Bilim, Enerji ve Kaynaklar Bakanlığı tarafından yönetilen Ulusal Blockchain Yol Haritası kapsamında, denemeden çıkarılan dersler hakkında geri bildirim verecek ve bunları 2021’in başlarında planlanan bir keşif raporunda sunacak.

İlk olarak Ağustos ayında imzalanan Avustralya-Singapur Dijital Ekonomi Anlaşması (DEA) kapsamında, dijital ticaretin önündeki engelleri azaltmanın yanı sıra, işletmelerin ve tüketicilerin her iki ekonominin de dijitalleşmesine katılabilecekleri bir ortamı teşvik etmek için bir çerçeve belirlenmişti.

Son olarak yapılacak bu denemenin, Avustralya Hükümetinin ticarete uyum süreçlerini yeniden düzenleyecek ve dijitalleştirecek olan ve yakın zamanda duyurulan “Basitleştirilmiş Ticaret Gündemi”ni de desteklediği bildirildi.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Nijerya Kripto Faaliyetlerini Genişletiyor!

Afrika’nın en büyük ekonomisine sahip olan ülke, kriptoların benimsenmesi için çalışmaları hızlandırıyor.

Yayın:

-

Nijerya Maliye Bakanlığı, Afrika’nın en büyük ekonomisinde benimsenmesini hızlandırabilecek bir hareket olan blockchain ve kripto para birimleri için yeni bir çerçeve geliştirmek üzere ülkenin menkul kıymetler düzenleyicisi ile görüştüğü bildirdi. 

Bakanlığa göre, ortaklıktan inşa edilecek yeni çerçeve, ülkedeki kripto tüccarlarının faaliyetlerini kontrol etmeye yardımcı olacak.

Nijerya tarafından çıkarılacak olan bu yeni çerçeve, Güney Afrika’nın ülkedeki kripto tüccarlarının kripto sektöründe yürütülen yasa dışı durumları kontrol etme faaliyetlerini düzenlemek için yaptığı son hamlelerin arkasından geliyor.

Maliye Bakanlığı ile SEC arasındaki ortaklık, 24 Kasım tarihinde FinTech sektörünün çeşitli kilit paydaşlarının katıldığı bir etkinlikte duyuruldu.  Bakanlığın danışmanı Armstrong Takang, etkinlikte yaptığı açıklamada, Nijerya hükümetinin ülkeyi kripto ve blockchain benimsemesini kullanarak ilerletmek için yeni bir fırsat gördüğünü söyledi. Ayrıca Takang, ülkenin kripto sektörünü ve üyelerini destekleyecek bir düzenleme oluşturmayı umduğunu da dile getirdi. 

Hatırlanacağı üzere Eylül ayında çeşitli yerel basında çıkan haberlere göre, Nijerya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu dijital varlıkları menkul kıymet olarak sınıflandıracağını bildirmişti. Açıklamaya göre ülke, kripto sektöründe ticareti kendi kuralları uyarınca düzenlenmiş bir faaliyet olarak sınıflandıracak. Nijerya Merkez Bankası‘nın konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamasına rağmen, ülkedeki kripto meraklıları ve kullanıcıları, dijital varlıkların ticaretinin yakında hükümet tarafından yasal olarak tanınacağını düşünüyor.  

Bu kapsamda Nijeryalıların büyük bir yüzdesi, ülkenin halihazırda azalan ekonomisinin sert koşullarının neden olduğu son zorluklardan sonra şu anda Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine artan bir şekilde ilgi göstermeye başladı.

Nijerya Merkez Bankası’nın kripto ticareti konusundaki duruşunun hala bilinmemesine rağmen, Binance gibi kripto borsaları, vatandaşlara yerel fiat para birimlerini kullanarak kripto satın alma erişimi sağlamak için ülkedeki büyük CBN kontrollü bankalarla ortaklıklar kurmaya başladı. Bununla birlikte, ülke dışındaki ödemeleri kolaylaştırmak isteyen birçok Nijeryalı, ödemelerini gerçekleştirmek için artık kripto varlıkları kullanıyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.