BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

DeFi Piyasa Değerinde Bir Günde Çılgın Düşüş!

Yayın:

-

DeFi

kripto veri analiz firması Santiment tarafından açıklananlara göre, merkezi olmayan finans (DeFi) balonu, dün piyasa değeri olarak %25 oranında eridi.

8 Ekim’de yayınlanan bir blog gönderisinde Santiment, günlük defi token ticaret hacimlerinin toplamda %30 oranında düştüğünü tahmin ederken, piyasa liderleri Sushi, Uniswap ve Yearn Finance haftalık olarak en çok etkilenenler arasında.

Kripto piyasası bu hafta kırmızı bir mumun etkisinde ve çoğu popüler DeFi ürünü son 7 günde çift haneli kayıplar gördü.

Bazı twitter kullanıcılarına göre, merkezsiz finans sektörünün batışı kesin olarak gerçekleşiyor. Fakat Santiment, Synthetix dahil olmak üzere çeşitli merkezsiz finans varlıklarının etrafında gerçekleşen “balina birikimi” faaliyetlerini belirlemiş durumda.

Santiment ayrıca, merkezsiz finans varlıklarının MVRV blockchainine en son taşındıkları andaki birleşik değerinin tüm zamanların en düşük seviyelerinde durduğunu ve mevcut fiyat seviyelerinde “değerinin olması gerekenden düşük” olduğunu belirtti.

Yakın zamanda piyasaya sürülen merkezsiz finans endeksleri, geçen hafta en düşük seviyelere geriledi ve Binance Futures’ın merkezsiz finans Endeksi dün %20 düşüş gördü. Endeks, Ağustos ayının sonundaki ilk işlem gününden beri %63 oranında düşüş gösterdi.

TokenSet’in DeFi Pulse Endeksi (DPI) dün %20 düştü ve 71$’lık rekor bir düşüş sergiledi.

Bunun sebeplerinden biri SushiSwap olabilir. Bildiğiniz üzere SushiSwap’ta Chef Nomi, yönetişim tokenlerini bir anda satışa sunmuştu ve bu durum Sushi’nin fiyatını ciddi anlamda düşürmüştü.

Bunun haricinde yükselen Ethereum gas ücretleri ve ağın sıkışıklığı, insanları Ethereum ağı üzerinde işlem yapan herhangi bir protokolden rahatlıkla uzaklaştırabilir.

Merkezsiz finans protokolünde şu anda ilk 5 ise şu şekilde: Chainlink (LINK), Wrapped Bitcoin (WBTC), Dai (DAI), Aave (LEND) ve son olarak Uniswap (UNI)

Daha fazla merkezsiz finans haberi için: DeFi haberleri

DeFi Market Cep listemiz için: DeFi Market Cap

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Açık Kaynak Bitcoin Geliştiricilerine Müjde!

Sadece açık kaynak Bitcoin geliştiricilerini fonlamak amacıyla yeni bir organizasyon kuruldu. Square, Gemini, Kraken desteğini kapan Brink!

Yayın:

-

brink bitcoin geliştiricisi fonlama

Yılların deneyimiyle kripto para dünyasına nam salmış açık kaynak Bitcoin geliştiricisi John Newbery, Bitcoin’in açık kaynak geliştirici topluluğuna fon sağlamak amacıyla bağımsız bir kuruluş kurdu.

Bugün (24.11.2020) John Newbery ve Bitcoin Optech ortağı Mike Schmidt, küresel kripto para birimini yönlendiren ve çalışmasını sağlayan kilit bir bileşen gözüyle baktıkları Brink’i kurduklarını açıkladı. Brink, Bitcoin projeleri üzerine çalışan açık kaynak geliştiricilere fon sağlamanın yanı sıra Bitcoin üzerine çalışmaya yeni başlayan geliştiricilere kendilerini tanıtmalarını ve kaynaşmalarını sağlayan bir arkadaş grubu mentorluk programı sağlamayı planlıyor.

Kurucular sadece Bitcoin’in geliştirilmesi üzerine kurulu olan Brink’in sektörde özel bir yere sahip olmasını bekliyor. Zaten arkasındaki isimler de ileride özel bir yere sahip olacağının da bir göstergesi.

İlginizi çekebilir: Bitcoin Haberleri

Finansmanları Göz Dolduruyor!

Brink’in finansman listesi ise göz dolduruyor! Pfeffer Capital’in kurucusu John Pfeffer ve Silikon Vadisi’nin ünlü ismi Wences Casares organizasyon finansmanını üstleniyor. Bitcoin geliştiricilerini destekleyen fonuyla geliştiriciler arasında iyi bilinen kâr amacı gitmeyen İnsan Hakları Vakfı (The Human Rights Foundation), Jack Dorsey’in Square’i, kripto para borsası Gemini ve Bitcoin borsası Kraken ilk iki bursiyeri finanse ediyor.

Peki Nasıl Olacak?

Kurucuların yaptığı açıklamanın ardından Brink’in finansman modeli de açıklandı. Fonlarla Bitcoin gelişimini besleme üzerine kurulu bir modellemesi olan Brink, biraz da deneysel bir çalışma olacak. Çünkü Chaincode ve Square Crypto gibi organizasyonlar, geliştiricilere dağıtılacak olan hibeleri doğrudan kendi merkezi fon havuzlarından gönderecek.

Bununla birlikte Bitcoin’in gelişimini desteklemek isteyen ama direkt olarak hangi geliştiriciyi beslemesi gerektiğini bilmeyen kurum ve kuruluşlar direkt olarak bu geliştiricileri inceleyip mentorluktan geçirmiş olan Brink’e fonlama yapabilecek.

Sadece kurum ve kuruluşlar değil. Amerika Birleşik Devletleri’nde Hayırsever 501 (c) (3) atamasına başvuran ilk Bitcoin kuruluşu olan Brink, vergi mükelleflerinin vergiden muaf bağışlar yapmalarını sağlıyor. Böylece halktan direkt olarak bağış alan, yalnızca Bitcoin geliştirmeye odaklı tek kuruluş olma unvanını taşıyor.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

2017’de Bitcoin Fiyatı Hangi Borsada Kaçı Gördü?

Ico Analytics tarafından hazırlanan infografikte 10 farklı borsada Bitcoin’in en yüksek fiyatı bulunuyor.

Yayın:

-

bitcoin

Bitcoin fiyatı 2017 zirvesine yaklaşmaya devam ederken sizler için 2017 zirvesinde Bitcoin’in önde gelen borsalarda hangi fiyatlara ulaştığı ile ilgili bir içerik hazırlamak istedik.

İLK 100 KRİPTO PARA BİRİMİ

Ico Analytics tarafından hazırlanan infografikte 10 farklı borsada Bitcoin’in en yüksek fiyatı bulunuyor.

Bu borsalar arasında Bitcoin’in en yüksek fiyatını gördüğü borsa Gemini olarak öne çıkmakta.

19,999 $’lık zirve ile 20,000 $’dan sadece 1 $ uzakta olan Bitcoin, farklı borsalarda farklı fiyatlar ile zirvesini görmüş durumda. Coinbase ve Bitfinex üzerinde 19,891 $ ile zirvesini göre Bitcoin, birçok analist tarafından bu zirve fiyat ile değerlendirilmekte.

Huobi tarafında 19,875 $’a kadar yükselmeyi başaran Bitcoin, OKEx’te 19,821 $ ile zirveyi gördü.

19800 $’ın Altındaki Borsalar

Binance ise 19,798 $’lık fiyat ile 19,800 $’ın altında seyrediyor. Bitstamp ve Kraken tarafında ise en düşük zirveler öne çıkıyor.

Kraken üzerinde görülen en yüksek değer ise 19,660 $.

Farklılığın Sebebi Ne?

Borsalardaki anlık likiditenin farklılığı ve arz-talep ilişkisi doğrultusunda son fiyat değişiklik gösterebiliyor. Özellikle 2017 Aralık’taki hareketlilik ile birlikte borsalar arasında yaklaşık 300 $’lık farklılık oluşmuş görünüyor.

Sizce Bitcoin önümüzdeki günlerde yeni zirvesini test edecek mi?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.