Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56407.73
9.53%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3236.2
4.09%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.37
5.69%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $398.6
2.84%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

DeFi Piyasa Değerinde Bir Günde Çılgın Düşüş!

Clock
Paylaş
DeFi Piyasa Değerinde Bir Günde Çılgın Düşüş!

kripto veri analiz firması Santiment tarafından açıklananlara göre, merkezi olmayan finans (DeFi) balonu, dün piyasa değeri olarak %25 oranında eridi.

8 Ekim’de yayınlanan bir blog gönderisinde Santiment, günlük defi token ticaret hacimlerinin toplamda %30 oranında düştüğünü tahmin ederken, piyasa liderleri Sushi, Uniswap ve Yearn Finance haftalık olarak en çok etkilenenler arasında.

Binance BannerBinance Banner

Kripto piyasası bu hafta kırmızı bir mumun etkisinde ve çoğu popüler DeFi ürünü son 7 günde çift haneli kayıplar gördü.

Bazı twitter kullanıcılarına göre, merkezsiz finans sektörünün batışı kesin olarak gerçekleşiyor. Fakat Santiment, Synthetix dahil olmak üzere çeşitli merkezsiz finans varlıklarının etrafında gerçekleşen “balina birikimi” faaliyetlerini belirlemiş durumda.

Santiment ayrıca, merkezsiz finans varlıklarının MVRV blockchainine en son taşındıkları andaki birleşik değerinin tüm zamanların en düşük seviyelerinde durduğunu ve mevcut fiyat seviyelerinde “değerinin olması gerekenden düşük” olduğunu belirtti.

Yakın zamanda piyasaya sürülen merkezsiz finans endeksleri, geçen hafta en düşük seviyelere geriledi ve Binance Futures’ın merkezsiz finans Endeksi dün %20 düşüş gördü. Endeks, Ağustos ayının sonundaki ilk işlem gününden beri %63 oranında düşüş gösterdi.

TokenSet’in DeFi Pulse Endeksi (DPI) dün %20 düştü ve 71$’lık rekor bir düşüş sergiledi.

Bunun sebeplerinden biri SushiSwap olabilir. Bildiğiniz üzere SushiSwap’ta Chef Nomi, yönetişim tokenlerini bir anda satışa sunmuştu ve bu durum Sushi’nin fiyatını ciddi anlamda düşürmüştü.

Bunun haricinde yükselen Ethereum gas ücretleri ve ağın sıkışıklığı, insanları Ethereum ağı üzerinde işlem yapan herhangi bir protokolden rahatlıkla uzaklaştırabilir.

Merkezsiz finans protokolünde şu anda ilk 5 ise şu şekilde: Chainlink (LINK), Wrapped Bitcoin (WBTC), Dai (DAI), Aave (LEND) ve son olarak Uniswap (UNI)

Daha fazla merkezsiz finans haberi için: DeFi haberleri

DeFi Market Cep listemiz için: DeFi Market Cap

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar