Muhabbit

BLOCKCHAIN

Mitsubishi, Blockchain İle Yeni Enerji Sistemi Geliştiriyor!

Yani platform, işlemleri kolaylaştırmak için blockchain teknolojisini kullanacak.

Clock
Paylaş
Mitsubishi, Blockchain İle Yeni Enerji Sistemi Geliştiriyor!

Mitsubishi’nin ana iştiraklerinden biri olan Mitsubishi Electric, eşler arası enerji ticaretini destekleyebilen blockchain tabanlı bir ticaret sistemini ortaklaşa tasarlamak üzere ünlü Japon üniversitesi Tokyo Tech ile işbirliği yaptığını duyurdu.

18 Ocak tarihinde yayımlanan bir duyuruya göre yeni sistemin, yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen fazla elektriğin verimli kullanımını desteklemesi amaçlanıyor. Açıklamada yeni ticaret sisteminin herhangi bir anda, tüketiciler için piyasada erişilebilen kullanılabilir maksimum elektrik miktarı olmasının sağlanabileceği bildiriliyor.

Eşler arası enerji ticareti kurulumları, tüketicilerin alıcı ve satıcı olarak doğrudan ticaret yapmasına olanak tanıyacak. Mitsubishi Electric ve Tokyo Tech, yeni sistemlerini yüksek donanım ve yüksek hacimli hesaplamalara daha az bağımlı hale getirmek için eşleşmeleri optimize etmek ve alım satım siparişlerini daha verimli hale getirmek için blockchain teknolojisi sistemlerini özelleştirmiş oldu.

Daha az hesaplama gerektirmesinin yanı sıra, Mitsubishi ve Tokyo Tech’in yeni madencilik yöntemi dedikleri yöntem, bir mikro hesaplama sunucusunda yürütülebilecek. Yöntemin gerçekleşmesi için belirlenen dört adım şu şekilde işleyecek:

“İlk adımda, ortak bir ticaret hedefine sahip alış ve satış emirlerine ilişkin bilgiler, önceden belirlenmiş bir zaman dilimi boyunca bilgi işlem sunucuları tarafından paylaşılır. İkinci olarak, her sunucu ortakla eşleşen alış ve satış emirlerini arar. Üçüncü olarak, her sunucu arama sonuçlarını paylaşır. Dördüncü ve son adımda, her sunucu arama sonuçlarını alır ve her blok zincirine eklediği paylaşılan hedefi en iyi karşılayan işlemleri seçerek yeni bir blok oluşturur.”

Elektrikte Maksimum Fayda Sağlanacak

Mitsubishi ve Tokyo Tech, piyasada ticaret için maksimum miktarda fazla elektriğin mevcut olmasını sağlayarak, elektrikli araçlar gibi sürdürülebilir tüketim mallarının maliyetinin buna göre düşeceğini tahmin ediyor. Eşler arası bir çözüm önererek, artık perakende enerji şirketlerinin piyasa dalgalanmalarına yanıt verme sorumluluğu olmayacak.

Son olarak yapılan açıklamada Mitsubishi ve Tokyo Tech, Nisan ayında başlayan sistem operasyonlarının değerlendirilmesinin ardından amaçlarının ürünü mümkün olan en kısa sürede ticarileştirmek olduğunu duyurdu.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar