BİZİ TAKİP EDİN

MUHABBİT ÖZEL

FTX İle AMA Etkinliği

Muhabbit ile AMA etkinliği serisine FTX’ten İş Geliştirme Sorumlusu Kevin Nyugen ile devam ediyoruz.

Yayın:

-

FTX İle AMA Etkinliği

Muhabbit ile AMA etkinliği serisine FTX ile devam ediyoruz. FTX’in İş Geliştirme Sorumlusu Kevin Nyugen’in konuk olduğu AMA etkinliğimizde sosyal mesajlaşma platformu Telegram üzerinden katılımcıların sorularını yanıtladı. 11 Temmuz 2020 tarihinde saat 16:00’da gerçekleşen ödüllü AMA etkinliğimizi, sizler için yazıya döktük.

SORU 1: FTX, yeni olmasına rağmen dünyadaki en popüler kripto para borsalarından biri. Dünya genelinde bu kadar başarılı bir kripto para borsası olmayı en çok hangi özelliklerinize, hangi adımlarınıza bağlıyorsunuz?

Başarılı bir borsa olabilmek için birçok faktör gerekiyor özellikle de kripto para endüstrisinde. FTX’in başarısı için de birçok faktör söz konusu fakat en önemlisi kullanıcıların tam olarak nelere ihtiyaç duyduklarını ve neleri istediğini kavrayabilmek.

Endüstrideki en aktif al-sat yapan yatırımcılara sahip kripto para borsasıyız ve diğer borsaların eksikliklerini iyi biliyor, bu özelliklere odaklanıyoruz.

Ayrıca, kullanıcılarımızı her zaman dinliyoruz, yeni özellikler ve geliştirilmesi gereken konularda kullanıcılarımızın fikirlerine önem veriyoruz. Bu konuda da diğer borsalardan hızlı olduğumuzu söyleyebilirim, kullanıcılarımızı dinliyoruz ve hızlıca aksiyon alıyoruz.

SORU 2: Sürekli olarak platformunuzda yenilikler ve güncellemeler oluyor, gerek düzeltmeler gerekse yeni kampanyalar… Son zamanlardaki en önemli gelişmeler nelerdir?

Son birkaç ay içerisindeki en önemli gelişmelerden biri “Quant Zone” özelliği. Bu özelliği kullanarak kendi trading botunuzu geliştirebilirsiniz! Ayrıca opsiyon platformumuz ve yeni listelemeler de oldukça heyecan verici gelişmeler arasında. Her zaman olduğu gibi kullanıcılarımızı dinledik ve Compound, Balancer, Maker ve Kyber gibi en iyi DeFi projelerini listeledik.

Quant Zone

SORU 3: Güvenlik konusu bir borsa için en önemli özelliklerden biri, hatta en önemlisi diyebiliriz. FTX’in güvenliğiyle ilgili bizi bilgilendirebilir misiniz?

Evet, güvenlik bir kripto para borsası için en önemli özelliklerden biri. Buradaki herkes borsaların siber saldırıya uğradığını ve kullanıcıların fonlarını kaybettiğiyle ilgili tatsız şeyler duymuştur. Hatta Mt.Gox, Cryptopia ve Quadriga gibi borsaların kullanıcıları varsa aramızda, bu olayların kurbanı bile olmuştur.

Şanslıyız ki hem teknoloji her geçen gün ilerliyor hem de sektörümüz olgunlaşıyor ve güvenlik konusunda da daha etkili çözümler geliştiriliyor. FTX hem soğuk hem de sıcak cüzdan çözümleri sunuyor. Soğuk cüzdan çözümleri 3. parti tarafından sunuluyor.

Ayrıca bize göre siber saldırı olaylarındaki en büyük risk içerideki partilerden geliyor. Biz bu konuyu küçük ve çok etkili bir takımla çözüyoruz, konusunda son derece bilgili ve uzman kişiler güvenlikle ilgileniyor.

SORU 4: DeFi son zamanlarda bu alanda en çok konuşulan konu! DeFi ile ilgili şu an neler yapıyorsunuz, yakın zamanda atacağınız adımlar var mıdır?

DeFi gerçekten de şu sıralar çok konuşuluyor ve FTX DeFi teknolojisini, alandaki en iyi projeleri listeleyerek kucakladı, diyebiliriz.

İlerki günlerde Muhabbit topluluğuna ve diğer Türk topluluklarına özel DeFi yarışmaları düzenleyeceğimizi de duyurmak isterim!

Bu yarışmalar, DeFi alanındaki daha büyük işler için sadece bir başlangıç olarak düşünülebilir. Konu DeFi olduğunda ilk bakmanız gereken yer FTX!

SORU 5: Öncelikle hoş geldiniz, hangi coinlerin listeleneceğini seçmemize olanak sağlayan bir sisteminiz var mı? Oylama sistemi gibi olabilir mesela.

Evet kesinlikle. bunu son 3 turdur yapıyoruz ve sonuç olarak MKR, DEFI ve VET’i listeledik bu şekilde. Gelecekte de bunu devam ettireceğiz. Türk topluluğunun fikirleri ve tavsiyeleri de bizim için çok önemli.

SORU 6: Platformunuzda listeleyeceğiniz tokenlarda aradığınız en önemli özellikler neler? Neleri inceliyorsunuz ve bununla ilgili herhangi bir rehberiniz var mı?

Bu soruyu çok alıyoruz. Biz her şeyden önce bir VADELİ İŞLEMLER (TÜREV) borsasıyız. Sadece insanların trade etmek isteyeceği yüksek capli projeleri listeleyebiliriz. Listeleyebileceğimiz projeler için minimum cap 50 milyon dolar civarı olmalı kabaca. Fakat bazı güçlü ve özel projeler için istisnai bir durum da söz konusu, Wazirx ve TOMO gibi.

SORU 7: Topluluk FTX için nasıl bir rol oynuyor? İnsanları FTX’e çekebilmek ve sürekli büyüyen bir topluluk inşa etmek için neler yaptınız ve neler yapacaksınız?

Topluluk, FTX’in en önemli yönlerinden biri!
En büyük hedeflerimizden ve önceliklerimizden biri harika bir topluluğa sahip olmak, MUHABBİT gibi! Kullanıcılarımızın güvende ve rahat hissettiği bir ortamımızın olmasını istiyoruz, bunun için de topluluklarımızla 7/24 iletişim halindeyiz. Chat kanallarımıza geldiğinizde sürekli olarak kalifiye adminlerle konuşabilirsiniz, hatta ve hatta CEO’muzla bile sohbet etme imkanınız var!

SORU 8: Binance FTX’den hisse satın almıştı. Bu konuda bize bilgi verebilir misiniz? Yeni gelişmeler var mı?

Binance 2019’da stratejik bir yatırım yaptı FTX’e ve bu yatırım da hem FTX’in hem de Binance’ın büyümesine çok yardımcı oldu. Binance, bizim en değerli partnerlerimizden biri.

SORU 9: Türkiye’de çok sayıda yerel ve küresel kripto para borsası var. FTX’in Türkiye’de hedefleri nedir ve bu hedeflerine ulaşabildi mi? Teşekkürler.

Türk topluluğunun güçlü desteği ile FTX, Türkiye piyasasında güzel bir yer edindi! Amacımız Türk kripto para topluluğuna sürekli olarak en iyi hizmeti vermek! Hacminiz ister az ister çok olsun, bizim için fark etmez. Türkler bir tane! Türkiye’de büyümeyi çok istiyoruz ve Türkiye’nin bir numaralı kripto para olması hedefini güdüyoruz.

SORU 10: Bir FTX kullanıcısıyım. Hacim, borsalarda işlem yapmak için çok önemli. FTX’de işler nasıl gidiyor?

Kesinlikle öyle. Borsamızı kurarken ilk olarak hacim ve likidite konuları üzerine çalıştık. Şunu gururla söyleyebilirim ki FTX, şu an dünyadaki tüm en iyi likiditeye sahip kripto para borsası! Tüm piyasalar yavaşlasa bile bizim likiditemiz gayet iyi durumda oluyor, altcoinlerde bile bu durum böyle.

SORU 11: Pandemi şu anki ya da gelecekteki planlarınızı herhangi bir yönde etkiledi mi? Etkilediyse nasıl etkiledi?

Şaşırtıcı ama pandemi, kripto para piyasalarını diğer piyasalara göre daha az etkilemiş durumda. Vadeli işlemler piyasası olarak biz de bu çılgın volatiliteden yararlandık! Vadeli işlemlerle ilgili en güzel şey, insanların hem long hem de short açabiliyor olması ve bu durumda insanlar özellikle short pozisyona yönelmenin avantajını kullandı.

Bir önceki AMA etkinliğimiz, Huobi Türkiye ile AMA için buraya tıklayınız.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MUHABBİT ÖZEL

Haftalık Muhabbit Özet 12-19 Ekim 2020

Merhaba sevgili Muhabbit okuyucuları, geçtiğimiz haftanın özetini derlediğimiz Haftalık Muhabbit Özet 12-19 Ekim 2020 haftasıyla karşınızdayız!

Yayın:

-

Haftalık Muhabbit Özet 12-19 Ekim 2020

Merhaba sevgili Muhabbit okuyucuları, geçtiğimiz haftanın özetini derlediğimiz Haftalık Muhabbit Özet 12-19 Ekim 2020 haftasıyla karşınızdayız!

12-19 Ekim 2020 haftasında dünyanın dört bir yanından sizlere sunduğumuz kripto para borsası haberlerine hep beraber bir bakalım.

Geçtiğimiz Haftanın En Çok Ses Getiren Olayları

Huobi cephesinden güzel gelişmelerin yaşandığı bir haftaydı.

Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu Başkanı Heath Tarbert, Ethereum’u oldukça etkileyici bulduğunu açıkladı.

Kripto para borsası Coinbase için hareketli bir haftaydı. Önce apolitik duruşuyla CCO’sunu kaybetti sonrasında şeffaflık raporunu yayınlayarak hükümet yanlısı olduğu izlenimini verdi.

Kripto para dünyasının en büyük skandallarından biri olan Mt.Gox olayında ödeme tarihi geldi gelecek derken ödeme tarihi ertelendi.

TradingView’in yeni özelliği ile kullanıcıların yüzü gülecek.

MetaMask’ın swap özelliği FireFox’ta aktive edildi.

Kripto para dünyasının öncü isimlerinden Crypto.com, verdiği önemli bir kararı açıkladı.

Geçtiğimiz haftanın belki de en çok konuşulan olayı kripto para borsası OKEx oldu. Bir anda para çekme işlemini durduran OKEx, kripto para dünyasını yerinden oynattı.

Geçtiğimiz hafta Filecoin sadece Huobi Global tarafından listelenmesiyle gündem olmadı. Justin Sun’ın hedefi de oldu.

Gizlilik denildiğinde akla gelen kripto para Monero, geçtiğimiz ay duyurulan ağ güncellemesini gerçekleştirdi.

Bir dönem dünyanın en zengin ailesi unvanına sahip olan Rothschild ailesi de tercihini Bitcoin’den yana kullandı.

Geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan projesi ise Stellar oldu.

Geçtiğimiz Haftanın İlk 5 Kripto Parası;

Geçtiğimiz Hafta Bitcoin (BTC);

12-19 Ekim 2020 Bitcoin fiyat, hacim ve piyasa değeri grafikleri
12-19 Ekim 2020 Bitcoin fiyat, hacim ve piyasa değeri grafikleri

Geçtiğimiz Hafta Ethereum (ETH);

12-19 Ekim 2020 Ethereum fiyat, hacim ve piyasa değeri grafikleri
12-19 Ekim 2020 Ethereum fiyat, hacim ve piyasa değeri grafikleri

Geçtiğimiz hafta Ripple XRP (XRP);

12-19 Ekim 2020 XRP fiyat, hacim ve piyasa değeri grafikleri
12-19 Ekim 2020 XRP fiyat, hacim ve piyasa değeri grafikleri

Geçtiğimiz Hafta Tether (USDT);

12-19 Ekim 2020 Tether fiyat, hacim ve piyasa değeri grafikleri
12-19 Ekim 2020 Tether fiyat, hacim ve piyasa değeri grafikleri

Geçtiğimiz Hafta Bitcoin Cash (BCH);

12-19 Ekim 2020 Bitcoin Cash fiyat, hacim ve piyasa değeri grafikleri
12-19 Ekim 2020 Bitcoin Cash fiyat, hacim ve piyasa değeri grafikleri

Haftalık Muhabbit Özet 12-19 Ekim 2020 ile karşınızdaydık, haftaya görüşmek üzere!

Daha önceki özet yazılarımız için; Haftalık Muhabbit Özet

OKUMAYA DEVAM ET

KİMDİR

John McAfee Kimdir?

Karşınızda John Mcafee!

Yayın:

-

John

John Mcafee 1945 yılında İngiltere’de hayata gözlerini açtı. Aradan geçen birkaç yıldan sonra ailesi ile birlikte Virginia’ya taşındı.

John McAfee’nin Gençlik Yılları

Söylediklerine göre McAfee, gençliğinde çok zor zamanlar geçirmiş. Babası kadastroculuk yapan bir alkolikti ve John 15 yaşındayken intihar etti. McAfee’nin söylediklerine göre bu hatıra, onu her sabah uyandığında karşılamakta.

Sonrasında, McAfee, eğitim hayatına devam etmek için Roanoke Kolejine gitti. Genç McAfee, hem zekiydi hemde ciddi anlamda girişken ruhluydu. Bu durum ona bir iş şansı yarattı ve kapı kapı dolaşarak dergi satmaya başladı.

Roanoke Koleji

Programlama ile Tanışma ve Uyuşturucu Bataklığı

1960’ların sonunda ise McAfee, delikli kart sistemlerini kodlayan bir şirkette çalışmaya başladı. McAfee bu işin ona, erken programlama dilinin temellerini öğrettiğini söylüyor. Bu öğrendiği bilgiler ile Missouri Pacific Railroad’da bir işe girdi ve burada şirketin tren programlarını kalibre etmeye yardımcı olması için yeni IBM bilgisayar sistemini kullandı.

McAfee, bu şirkette hayatını devam ettirirken uyuşturucu bataklığına düşmüş. McAfee, LSD etkisi altındayken işe gittiğini inkar etmiyor.

Bundan sonrası isa daha karanlık. Bir arkadaşı ona DMT isimli ağır bir uyuşturucu madde satmış. Sonrasında McAfee’nin hatırladığı tek şey, korkup kaçtığı ve bir çöp kutusunun arkasına saklandığı.

İnsanlar McAfee’ye müdehale etmeye çalıştı ve onunla konuştu. Fakat McAfee’nin dediğine göre, insanların ne dediği asla anlaşılmıyordu. Bu tecrübeden sonra bir daha hiçbir zaman Missouri Pacific‘e geri dönmedi. McAfee ayrıca, o yolculuğa çıktığından bu yana yaşadığı her şeyin devasa bir halüsinasyon olduğuna ve bir gün bundan kurtulup kendini tekrar St. Louis’deki koltuğunda Pink Floyd’dan Dark Side of the Moon şarkısın dinlerken bulacağına inanıyor.

Silikon Vadisi Dönemi

McAfee, 70’li yıllarda Silikon Vadisi’ne gitti. Nasa’nın Uzay Araştırmaları Enstitüsü’de dahil olmak üzere birçok teknoloji şirketinde iş yaptı. Bu yıllarda McAfee’nin alkol ve uyuşturucu bağımlılığı gitgide artıyordu. McAfee 1983 yılında yaşadığı bir olaya kadar bu bağımlılığına yenik düşmüş. McAfee, Omex şirketinde çalışırken, günlük rutininin kokain çekmek ve bir şişe viski içmek olduğunun farkına vardı. Bu durumdan sonra yalnız hissedip korktuğunu açıklayan McAfee, sonunda yardım almaya karar vermiş.

McAfee Associates

1980’li yıllarda McAfee, Lockheed’de çalışıyordu. O zamanlar bilgisayarlar hala yeni sayılırdı. 1986 tarihinde ise ilk bilgisayar virüsü geliştirildi. McAfee’nin ise eli boş durmuyordu. bu zararlı yazılımları inceledi ve bununla savaşmak için kendi şirketini kurmaya karar verdi.

1980’li yılların sonunda McAfee Associates çok popülerleşmişti. Şirket yılda yaklaşık 5 milyon $ kazanıyordu. Ayrıca dünyanın en büyük şirketlerinden bazıları McAfee’nin geliştirdiği yazılımı kullanıyordu.

McAfee Associates

McAfee, 1992 senesinde ortaya çıkan Michelangelo isimli bir virüs sayesinde daha da başarılı hale geldi. McAfee’nin söylediğine göre bu virüs 5 milyon bilgisayara bulaşacaktı ve bu onu tarihin en ciddi virüsü yapıyordu. O tarihlerde antivirüs programları çoğu insanın satın alıp günlük hayatında kullandığı bir ürün değildi. Fakat Michelangelo bu algıyı kırmaya yardımcı oldu.

Michelangelo virüsü, on binlerce bilgisayara bulaşmış olsa da. Bu virüs, şirketi halka açmaya sevk etti ve milyonlarca dolarlık bir işletmeye dönüştü.

1994 yılında, McAfee daha iyi olanaklar adına şirketten istifa etti. İki yıl sonra şirketteki hisselerini sattı ve 100 milyon $ gibi bir para elde etti.

İstifasının ardından, McAfee nispeten düşük bir profil benimsedi. Bu süreçte McAfee, genç girişimcilere tavsiyelerde bulundu, Stanford Graduate School of Business’ta ders verdi ve ayrıca kendi projeleri üzerinde çalıştı.

Kripto paralar ve McAfee

Gelecek yıllarda, kripto paralar ile ilgilenmeye başlayan McAfee, kendi gizlilik odaklı kripto para birimini geliştireceğini açıklamıştı. Ghost projesi, Proof-of-Stake algoritması ile çalışıyordu ve McAfeeDex ile desteklenecekti. Fakat. projenin hayata geçmesinden kısa bir süre sonra, McAfee projeden ayrıldığını açıkladı. Sebep olarak ise projenin başkanının projeyi McAfee’nin istemediği yönlere çekmesi olarak açıklandı.

İlginizi Çekebilir: John McAfee

Bunun dışında, arada sırada kripto para piyasası attığı iddialar ile piyasayı sarsan McAfee, son açıklamalarında Bitcoin’in yaratıcısını tanıdığını iddia etmişti. Satoshi’nin kimliğini açıklamayan McAfee, sadece projenin Whitepaper’ını okursanız Satoshi’nin İngiliz olduğunu anlarsınız dedi.

Geçtiğimiz günlerde İspanya’da tutuklanan McAfee’ye, sosyal medya üzerinden ICO tekliflerinin yanıltıcı tanıtımını yaptığı için dava açıldı.

Görünüşe göre McAfee, Twitter üzerinden takipçilerine yedi ICO projesi önererek toplamda 23,1 milyon ABD $’ından fazla para kazanmış.

Daha fazla Kimdir içeriği için: Kimdir?

Daha fazla Nedir içeriği için: Nedir?

Daha fazla Nasıl içeriği için: Nasıl?

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.