Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44026.52
0.80%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2365.02
0.74%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $33.48
18.68%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $241.5
2.99%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

MUHABBİT ÖZEL

FTX İle AMA Etkinliği Gerçekleştirildi! DeFi ve Yenilikler!

Muhabbit ile AMA etkinliği serisine FTX’ten İş Geliştirme Sorumlusu Kevin Nyugen ile devam ediyoruz.

Clock
Paylaş
FTX İle AMA Etkinliği Gerçekleştirildi! DeFi ve Yenilikler!

Muhabbit ile AMA etkinliği serisine FTX ile devam ediyoruz. FTX’in İş Geliştirme Sorumlusu Kevin Nyugen’in konuk olduğu AMA etkinliğimizde sosyal mesajlaşma platformu Telegram üzerinden katılımcıların sorularını yanıtladı. 11 Temmuz 2020 tarihinde saat 16:00’da gerçekleşen ödüllü AMA etkinliğimizi, sizler için yazıya döktük.

728×90 muhabbit - FTX İle AMA Etkinliği Gerçekleştirildi! DeFi ve Yenilikler!300x250 muhabbit - FTX İle AMA Etkinliği Gerçekleştirildi! DeFi ve Yenilikler!

SORU 1: FTX, yeni olmasına rağmen dünyadaki en popüler kripto para borsalarından biri. Dünya genelinde bu kadar başarılı bir kripto para borsası olmayı en çok hangi özelliklerinize, hangi adımlarınıza bağlıyorsunuz?

Başarılı bir borsa olabilmek için birçok faktör gerekiyor özellikle de kripto para endüstrisinde. FTX’in başarısı için de birçok faktör söz konusu fakat en önemlisi kullanıcıların tam olarak nelere ihtiyaç duyduklarını ve neleri istediğini kavrayabilmek.

Endüstrideki en aktif al-sat yapan yatırımcılara sahip kripto para borsasıyız ve diğer borsaların eksikliklerini iyi biliyor, bu özelliklere odaklanıyoruz.

Ayrıca, kullanıcılarımızı her zaman dinliyoruz, yeni özellikler ve geliştirilmesi gereken konularda kullanıcılarımızın fikirlerine önem veriyoruz. Bu konuda da diğer borsalardan hızlı olduğumuzu söyleyebilirim, kullanıcılarımızı dinliyoruz ve hızlıca aksiyon alıyoruz.

SORU 2: Sürekli olarak platformunuzda yenilikler ve güncellemeler oluyor, gerek düzeltmeler gerekse yeni kampanyalar… Son zamanlardaki en önemli gelişmeler nelerdir?

Son birkaç ay içerisindeki en önemli gelişmelerden biri “Quant Zone” özelliği. Bu özelliği kullanarak kendi trading botunuzu geliştirebilirsiniz! Ayrıca opsiyon platformumuz ve yeni listelemeler de oldukça heyecan verici gelişmeler arasında. Her zaman olduğu gibi kullanıcılarımızı dinledik ve Compound, Balancer, Maker ve Kyber gibi en iyi DeFi projelerini listeledik.

photo5784960918239687576 - FTX İle AMA Etkinliği Gerçekleştirildi! DeFi ve Yenilikler!

SORU 3: Güvenlik konusu bir borsa için en önemli özelliklerden biri, hatta en önemlisi diyebiliriz. FTX’in güvenliğiyle ilgili bizi bilgilendirebilir misiniz?

Evet, güvenlik bir kripto para borsası için en önemli özelliklerden biri. Buradaki herkes borsaların siber saldırıya uğradığını ve kullanıcıların fonlarını kaybettiğiyle ilgili tatsız şeyler duymuştur. Hatta Mt.Gox, Cryptopia ve Quadriga gibi borsaların kullanıcıları varsa aramızda, bu olayların kurbanı bile olmuştur.

Şanslıyız ki hem teknoloji her geçen gün ilerliyor hem de sektörümüz olgunlaşıyor ve güvenlik konusunda da daha etkili çözümler geliştiriliyor. FTX hem soğuk hem de sıcak cüzdan çözümleri sunuyor. Soğuk cüzdan çözümleri 3. parti tarafından sunuluyor.

Ayrıca bize göre siber saldırı olaylarındaki en büyük risk içerideki partilerden geliyor. Biz bu konuyu küçük ve çok etkili bir takımla çözüyoruz, konusunda son derece bilgili ve uzman kişiler güvenlikle ilgileniyor.

SORU 4: DeFi son zamanlarda bu alanda en çok konuşulan konu! DeFi ile ilgili şu an neler yapıyorsunuz, yakın zamanda atacağınız adımlar var mıdır?

DeFi gerçekten de şu sıralar çok konuşuluyor ve FTX DeFi teknolojisini, alandaki en iyi projeleri listeleyerek kucakladı, diyebiliriz.

İlerki günlerde Muhabbit topluluğuna ve diğer Türk topluluklarına özel DeFi yarışmaları düzenleyeceğimizi de duyurmak isterim!

Bu yarışmalar, DeFi alanındaki daha büyük işler için sadece bir başlangıç olarak düşünülebilir. Konu DeFi olduğunda ilk bakmanız gereken yer FTX!

SORU 5: Öncelikle hoş geldiniz, hangi coinlerin listeleneceğini seçmemize olanak sağlayan bir sisteminiz var mı? Oylama sistemi gibi olabilir mesela.

Evet kesinlikle. bunu son 3 turdur yapıyoruz ve sonuç olarak MKR, DEFI ve VET’i listeledik bu şekilde. Gelecekte de bunu devam ettireceğiz. Türk topluluğunun fikirleri ve tavsiyeleri de bizim için çok önemli.

SORU 6: Platformunuzda listeleyeceğiniz tokenlarda aradığınız en önemli özellikler neler? Neleri inceliyorsunuz ve bununla ilgili herhangi bir rehberiniz var mı?

Bu soruyu çok alıyoruz. Biz her şeyden önce bir VADELİ İŞLEMLER (TÜREV) borsasıyız. Sadece insanların trade etmek isteyeceği yüksek capli projeleri listeleyebiliriz. Listeleyebileceğimiz projeler için minimum cap 50 milyon dolar civarı olmalı kabaca. Fakat bazı güçlü ve özel projeler için istisnai bir durum da söz konusu, Wazirx ve TOMO gibi.

SORU 7: Topluluk FTX için nasıl bir rol oynuyor? İnsanları FTX’e çekebilmek ve sürekli büyüyen bir topluluk inşa etmek için neler yaptınız ve neler yapacaksınız?

Topluluk, FTX’in en önemli yönlerinden biri!
En büyük hedeflerimizden ve önceliklerimizden biri harika bir topluluğa sahip olmak, MUHABBİT gibi! Kullanıcılarımızın güvende ve rahat hissettiği bir ortamımızın olmasını istiyoruz, bunun için de topluluklarımızla 7/24 iletişim halindeyiz. Chat kanallarımıza geldiğinizde sürekli olarak kalifiye adminlerle konuşabilirsiniz, hatta ve hatta CEO’muzla bile sohbet etme imkanınız var!

SORU 8: Binance FTX’den hisse satın almıştı. Bu konuda bize bilgi verebilir misiniz? Yeni gelişmeler var mı?

Binance 2019’da stratejik bir yatırım yaptı FTX’e ve bu yatırım da hem FTX’in hem de Binance’ın büyümesine çok yardımcı oldu. Binance, bizim en değerli partnerlerimizden biri.

SORU 9: Türkiye’de çok sayıda yerel ve küresel kripto para borsası var. FTX’in Türkiye’de hedefleri nedir ve bu hedeflerine ulaşabildi mi? Teşekkürler.

Türk topluluğunun güçlü desteği ile FTX, Türkiye piyasasında güzel bir yer edindi! Amacımız Türk kripto para topluluğuna sürekli olarak en iyi hizmeti vermek! Hacminiz ister az ister çok olsun, bizim için fark etmez. Türkler bir tane! Türkiye’de büyümeyi çok istiyoruz ve Türkiye’nin bir numaralı kripto para olması hedefini güdüyoruz.

SORU 10: Bir FTX kullanıcısıyım. Hacim, borsalarda işlem yapmak için çok önemli. FTX’de işler nasıl gidiyor?

Kesinlikle öyle. Borsamızı kurarken ilk olarak hacim ve likidite konuları üzerine çalıştık. Şunu gururla söyleyebilirim ki FTX, şu an dünyadaki tüm en iyi likiditeye sahip kripto para borsası! Tüm piyasalar yavaşlasa bile bizim likiditemiz gayet iyi durumda oluyor, altcoinlerde bile bu durum böyle.

SORU 11: Pandemi şu anki ya da gelecekteki planlarınızı herhangi bir yönde etkiledi mi? Etkilediyse nasıl etkiledi?

Şaşırtıcı ama pandemi, kripto para piyasalarını diğer piyasalara göre daha az etkilemiş durumda. Vadeli işlemler piyasası olarak biz de bu çılgın volatiliteden yararlandık! Vadeli işlemlerle ilgili en güzel şey, insanların hem long hem de short açabiliyor olması ve bu durumda insanlar özellikle short pozisyona yönelmenin avantajını kullandı.

Bir önceki AMA etkinliğimiz, Huobi Türkiye ile AMA için buraya tıklayınız.

Bu yazı sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar