Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $27437.53
-0.54%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1643.9
-1.36%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $9.33
0.43%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $212.2
-1.44%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

SEC Başkanı Gary Gensler, Senato Oturumunda Bitcoin ETF ve Kripto Piyasaları Hakkında Konuştu

Gary Gensler, Bitcoin ve kripto para endüstrisini eleştirmeye devam etti.

Clock
Paylaş
SEC Başkanı Gary Gensler, Senato Oturumunda Bitcoin ETF ve Kripto Piyasaları Hakkında Konuştu

SEC Başkanı Gary Gensler bugün Senato’da milletvekilleriyle bir oturum yaptı. Milletvekilleri, Gary Gensler’e spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanması için nelerin gerektiğini sordular.

Ancak Gary Gensler, Bitcoin ve kripto para endüstrisini eleştirmeye devam etti. Şu anda incelemekte olduğu spot Bitcoin ETF başvuruları konusunda ise herhangi bir ipucu vermekten kaçındı.

728×90 muhabbit - SEC Başkanı Gary Gensler, Senato Oturumunda Bitcoin ETF ve Kripto Piyasaları Hakkında Konuştu300x250 muhabbit - SEC Başkanı Gary Gensler, Senato Oturumunda Bitcoin ETF ve Kripto Piyasaları Hakkında Konuştu

Senatör Bill Hagerty, bir federal yargıcın Grayscale’in spot Bitcoin ETF başvurusunu gözden geçirmesi gerektiğini söyleyerek, Gensler’e bir spot Bitcoin ETF’sinin onaylanması için SEC’in bir dosyada ne görmesi gerektiğini sordu. Gensler, SEC’in hala bu başvuruları incelediğini belirtti ve birden fazla başvuruyu gözden geçirdiklerini söyledi. Ayrıca personelin tavsiyelerini beklediğini de ifade etti.

Spot Bitcoin ETF’leri kripto para dünyasının önemli bir gündem maddesi haline geldi. Yatırımcılar, kurumlar ve bireyler, Bitcoin’e daha kolay ve güvenli bir şekilde sahip olmak için bu ürünün onaylanmasını bekliyorlar. Ancak SEC, yıllardır bu tür başvuruları reddediyor.

Franklin Templeton gibi büyük varlık yöneticileri ve BlackRock ile Fidelity gibi Wall Street devleri de dahil olmak üzere birçok büyük isim, kendi Bitcoin ETF’lerini onaylatmayı umuyorlar.

İlginizi çekebilir: Franklin Templeton’dan Spot Bitcoin ETF Başvurusu Geldi!

Gensler, kripto para endüstrisi hakkında daha önce Vahşi Batı benzetmesi yapmıştı hala aynı fikirde olduğunu belirtti ve “Bu alan dolandırıcılık, suiistimal ve görevi kötüye kullanma ile dolu” dedi. Ancak bazı milletvekilleri, Gensler’in kripto para şirketlerinden ne istediğinin net olmadığını ve bu nedenle inovasyonu engellediğini söyledi.

Gensler’ın görev süresi boyunca, dijital varlık endüstrisine karşı sert bir tutum sergilediği ve büyük kripto para borsalarına dava açtığı biliniyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar