Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $27744.68
1.57%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1647.3
-0.24%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $10.1
6.99%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $213.5
0.23%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC’in Spot Bitcoin ETF’lerini Ertelemesinin Gerçek Nedeni Binance mi?

Peki ama SEC, Binance yüzünden spot Bitcoin ETF’sine ilişkin kararını neden geciktirsin? Binance’in bununla ilgisi nedir?

Clock
Paylaş
SEC’in Spot Bitcoin ETF’lerini Ertelemesinin Gerçek Nedeni Binance mi?

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Bitcoin ETF başvuruları için vereceği karar beklenirken, bu gecikmenin arkasındaki nedenler hakkında yeni bir bakış açısı ortaya çıktı.

Kripto para uzmanı ve analisti Satoshi Stacker, SEC’in spot Bitcoin ETF kararlarını bekletmesinin arkasında düzenleyicilerin Binance’i yakından incelemesinin yattığını iddia etti.

728×90 muhabbit - SEC'in Spot Bitcoin ETF'lerini Ertelemesinin Gerçek Nedeni Binance mi?300x250 muhabbit - SEC'in Spot Bitcoin ETF'lerini Ertelemesinin Gerçek Nedeni Binance mi?

Peki ama SEC, Binance yüzünden spot Bitcoin ETF’sine ilişkin kararını neden geciktirsin? Binance’in bununla ilgisi nedir?

Son zamanlarda Binance, potansiyel piyasa manipülasyonu ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) ihlalleri nedeniyle düzenleyicilerin dikkatini çekti. Bu iddialar, SEC’in Binance’i daha fazla denetlemesine yol açtı ve borsanın itibarını zedeledi.

Satoshi Stacker, Binance inceleme altındayken SEC’nin zaman kazandığına inanıyor. Özellikle BlackRock ve Fidelity gibi geleneksel finans oyuncularının kripto para alanına ilgisi artarken, Binance devasa bir rakip olarak karşılarında duruyor.

Satoshi Stacker, Binance hakkındaki iddiaların daha fazla ağırlık kazanması durumunda, özellikle BlackRock ve Fidelity gibi geleneksel finans devlerinin oyuna dahil olmak isteyebileceğini iddia etti. Stacker’a göre, bu hem dev kurumsallar açısından daha kazançlı olabilir hem de ABD hükümeti, alanda daha fazla düzenleme ve denetim yetkisine sahip olabilir.

Satoshi Stacker’ın bu iddialarına ek olarak Adalet Bakanlığı’nın da (DoJ) Binance’e karşı bir dava hazırladığı ve potansiyel dolandırıcılık suçlamaları üzerinde düşündüğü bildiriliyor. Satoshi Stacker, SEC’in kararları geciktirmesinin, DoJ’a sağlam bir dava oluşturmak için yeterli zaman sağlamaya yönelik bir strateji olabileceğini de öne sürüyor.

Bilindiği gibi SEC, 6 önemli spot Bitcoin ETF başvurusuna ilişkin kararı erteledi ve sektörü zor durumda bıraktı. WisdomTree, VanEck, Invesco Galaxy, Bitwise, Valkyrie ve Wise Origin Bitcoin Trust by Fidelity gibi büyük oyuncular kendilerini bu bekleyişin içinde buldu.

Aslında SEC’in Grayscale’e karşı kaybettiği dava düşünüldüğünde, birçok kişi spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanacağını tahmin etmişti. Ancak sebebi her ne olursa olsun ETF’ler için ertelenen karar hala bekleme sürecinde.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar