BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Tether 100 Adresi Kara Listeye Aldı!

Kara listeye alınan 100 adresinin 84’ü 2020 yılında kara listeye alan Tether, bu işlemlerin çoğunu Temmuz ayından sonra yapmış görünüyor.

Yayın:

-

tether kara liste

Ethereum ağı üzerinde 100 cüzdan adresi Tether tarafından kara listeye alınmış durumda.

Kara listeye alınan 100 adresinin 84’ü 2020 yılında kara listeye alan Tether, bu işlemlerin çoğunu Temmuz ayından sonra yapmış görünüyor.

Kara listeye alınan bu cüzdan adresleri Tether tarafından yasaklanmış durumda. Bu noktada cüzdanaların Tether (USDT) alması, göndermesi ve Tether Treasury üzerinde işlem gerçekleştirmesi mümkün değil.

Ethereum ağı üzerindeki diğer tokenler ile ilgili işlem kısıtı bulunmayan bu cüzdanlar Tether kontratı tarafından USDT işlemlerine kapatılmış durumda.

The Block verilerine göre 9 Temmuz tarihine kadar sadece 39 Ethereum adresi kara listeye alınmış durumdaydı. Aktif olarak USDT bakiyeleri bulunan bu cüzdanlar, USDT gönderim ve alımına kapatılmıştı. Güncel rakamlarla kara listeye alınmış cüzdan sayısı 100’e çıkmış görünüyor.

İki Sebep Olabilir

Cüzdanların bloklanmasının iki farklı sebebi bulunabiliyor. Bunlardan ilki düzenleyici kurumlar ya da hukuki merciler tarafından böyle bir talep oluşturulması.

Bu noktada Tether, cüzdanları kara listeye alarak işlem gerçekleştirmesini engelleyebilir.

Diğer bir yandan ise “recovery” işlemi kapsamında cüzdanlar kara listeye alınabilir.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz dönemde bir kullanıcı tarafından kontrat adresine yanlışlıkla 1 Milyon $ değerinde USDT gönderilmişti. Konu ile ilgili olarak Tether CTO’su Paolo Ardoino açıklama yapmış ve hatalı gönderim yapan kullanıcının USDT bakiyesinin başka bir cüzdanda yeniden kurtarıldığı açıklanmıştı. Kara listeye alınan cüzdanlardan birinin yanlış gönderim yapan bu cüzdan olması oldukça olası.

Cüzdan adreslerinin stablecoin şirketleri tarafından kara listeye alınabilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Diğer Tether haberleri için: Tether Haberleri

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Rusya Bankası’na Göre CBDC Kriptodan Daha Verimli Olacak!

Rus Hükümeti CBDC’lerin kriptodan daha iyi olduğunu düşünüyor.

Yayın:

-

rusyada bitcoin engellendi

29 Ekim tarihinde Rusya Federasyonu Merkez Bankası hukuk departmanı başkanı Alexey Guznov, Merkez Bankası’nın gelecek yıl pilot testlere tabi tutmayı hedeflediği CBDC birimleri, kripto para birimlerinin yarattığı bazı sorunlara cevap olabileceğini söyledi.

Guznov Kitlesel kullanım, anonimlik ve dolaşım hızı nedeniyle, kripto para birimlerinin ulusal ödeme sistemleri için bir zorluk ve ulusal finans sistemlerinin istikrarına bir tehdit haline geldiğini belirtti. Ayrıca Guznov, kripto para birimlerini terörizm, uyuşturucu kaçakçılığı ve kara para aklama gibi hususlar ile ilişkilendirdi.

Guznov, Merkez Bankası’nın kripto işlem hacminin ya kısıtlamalar ile ya da dolaşımlarını yasaklayarak yüksek düzeyde düzenlenmesi gerektiğine inanmasının sebebinin bu durumlar olduğunu söyledi.

Başkan, kripto para birimlerinin popülaritesini yeni yeni ortaya çıkan bir tehdit olarak kabul ediyor. Kripto para birimleri, gelenekse finans kurumlarının ve bankacılığın üstünde olan kürsele bir sistem. Ve genel olarak bu küresel ekonomi, ulus devletlerinin kontrolünün dışında. Bu nedenle devletler, kripto ekonomisini kontrol edemedikleri için bunu kritik bir sorun olarak görüyorlar.

Kripto para birimlerinin yarattığı zorluklara yanıt olarak önerilen bir çözüm olarak Guznov, şu anda ülkelerin bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) başlatma olasılığına baktıklarını öne sürdü. Bunu, Rusya Merkez Bankası’nın gördüğü ve konuyla ilgili olarak şu anda çok tartışılan bir rapor yayınlandığını ve uygulanabilir bir alternatif olarak gördüğünü söyledi. Merkez Bankası’nın görüşmeleri bittiğinde, Rusya’da kripto para birimlerinin yasaklanıp yasaklanmayacağı da belli olacak.

Ancak Guznov, ulusal bir dijital para biriminin vatandaşların kripto para birimi kullanma ihtiyacını etkin bir şekilde ortadan kaldıracağına inanıyor. Ayrıca başkan, CBDC’lerin kripto para birimlerine önemli bir alternatif olabileceğini söylüyor.

Rusya CBDC Başlatmayı Düşünüyor!

Rusya Merkez Bankası sürekli olarak kripto para birimi düzenlemelerinden bahsetmekte. Rus hükümet sistemi, Merkez bankası kripto para biriminin ciddi anlamda eleştirisini yapıyordu ve ülke çapında kripto para birimlerinin düzenlemelerini desteklemeye başladı.

Geçtiğimiz sene, Rusya Merkez Bakası bir CBDC başlatma planlarının olmadığını söylemişti. Ancak Rusya fikrini değiştirmiş gibi görünüyor. Şimdilerde Rusya, CBDC ihraç etme fikrini destekliyor.

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Blockchain İle Ev Kiralama Dönemi Başlıyor!

Platform, kripto para birimi ile ödemelere izin verecek.

Yayın:

-

Japon ticaret ve yatırım şirketi Sumitomo, blockchain teknolojisi kullanılarak yapılacak olan ev kiralamaları için teknoloji destekli bir akıllı emlak platformu oluşturmak üzere Japon kripto para birimi tabanlı bir borsa olan bitFlyer ile işbirliği  yapıyor.

Sumitomo, hem mülk sahipleri hem de kiracılar için ev kiralama prosedürlerini kolaylaştırmak için kiralama yönetimi arayüzünü dijitalleştirmeyi planlıyor.

2021 yılının Mart ayına kadar başlatılması hedeflenen blockchain ev kiralama sistemi, şimdiden müşterileri çekmeye başladı. Yapılan açıklamada, yeni çıkacak olan hizmeti kullanmak için ön başvuruda bulunan 25 firmanın olduğu bildirildi. Başvuru yapan firmalar arasında gayrimenkul sigortası devi Mitsui Sumitomo Insurance ve Japonya genelinde doğal gaz sağlayıcısı Tokyo Gas yer alıyor. 

Blockchain akıllı sözleşme teknolojisi birçok özelliği ile birlikte gelecek. Bunlar, olası kiracıların kripto para birimi kullanarak kira sözleşmelerini sonuçlandırma, kamu hizmeti, gaz ve elektrik gibi faturaların ödenmesini içermektedir.

Firmaların ayrıca blockchain çözümü aracılığıyla yangın veya hırsızlık gibi mülk sigortaları satın almayı teklif ederek yeni çıkacak olan sistemi geliştirdikleri söyleniyor. BitFlyer, platformun amacının, zaman alıcı ve karmaşık olan geleneksel dokümantasyon prosedürlerinden farklı olarak, basitleştirilmiş prosedürlerle mülk işlemlerini ve kiralamalarını kolaylaştırmak ve hızlı süreçler sağlamak olduğunu belirtti.

Şirket ayrıca, bu yeni projeye katılan firmaların sayısının artmasına yer açmak için çaba sarf edildiğini de sözlerine ekledi.

Son olarak yapılan bir açıklamada platformun çoklu kullanıcı özelliği ile, sisteme kayıtlı kullanıcı bilgilerinin blockchain tabanlı web üzerinden kontrol edilerek platform aracılığıyla verilerin güncellenebileceği bildirildi. 

Ortaya çıkacak olan bu yeni sistem, emlak arenası için blok zincirinde yeni bir kilometre taşı olarak kabul ediliyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.