BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Bitmain Hizmetlerini Kuzey Amerika’ya Genişletmek İstiyor!

Yayın:

-

Bitmain

10 Eylül’de yapılan duyuruya göre Çinli Bitcoin madencilik şirketi Bitmain, Kuzey Amerikalı müşterileri için hizmet sağlamak istiyor. Bitmain, kripto devi Digital Currency Group’un yan kuruluşu Foundry ile uzun süreli bir işbirliği yaptığı bilinen bir durum.

Ayrıca, Bitmain’in büyük ölçekli müşterilerin çoğu için gereken sermayeyi sağlayan ortaklık, madencilik işletmelerinin büyümesini sağladı ve genel ekosistemi güçlendirdi.

Bitmain’in yan kuruluşu Antminer’ın Pazarlama Direktörü Su Ke konu hakkında şunları söyledi:

Foundry’nin çalışmaları ve son müşterilerimize sağladığı finansal destek sayesinde, bu yıl Kuzey Amerika’ya önemli sayıda makine göndermeyi başardık.

Bitmain, Digital Currency Group‘un kripto yan kuruluşunun, Kuzey Amerika’daki en büyük Bitcoin madencilerinden biri olduğunu söyleyerek Foundry’e güvendiğini belirtti.

Diğer madencilik kuruluşlarına sağladığı ekipman finansmanını ve “bu yıl Kuzey Amerika’da teslim edilen Bitcoin madencilik cihazlarının neredeyse yarısını” kolaylıkla sağladıklarını belirtti. 2019’da kurulan Foundry’nin sunduğu hizmetler arasında kurumsal uzmanlık, kripto madencileri ve üreticileri için pazar istihbaratı ve sermaye yer almakta.

Şirketi hakkında konuşan Foundry CEO’su Mike Colyer, şunları söyledi:

Foundry, madencileri yarının merkezi olmayan altyapısını inşa edecek araçlar ile güçlendirmek için kuruldu. Bunun önemli bir kısmı, birçok başarılı madencilik işletmesinin operasyonlarını ölçeklendirmekten alıkoyan kronik finansman seçeneklerinin eksikliğini ele almaktır.

Bitmain, işlerini ölçeklendirmek isteyen müşterileri ve kurumları desteklemek için Foundry gibi firmalar ile ortaklık kurarak büyümeye devam etmekte. Bu ayın başında Bitmain, Marathon Patent Group ile 23 milyon $’lık yeni bir Antminer S19 Pro sözleşmesi imzalayarak büyümesini hızlandırdı.

Antminer S19 Pro’nun şu anda piyasada bulunan en gelişmiş yonga seti ile donatıldığı ve büyük madenci firmalarının siparişlerinde en çok tercih ettiği seçenek olduğu belirtilmekte.

Bitmain NCSA Bölgesi’nin Antminer Satış Direktörü Irene Gao, bu yeni madencilik cihazlarının “Bitcoin madenciliğine yeni bir çağ getirmeye” hazır olduğunu söyledi.

Kripto para borsaları ile ilgili haberlerimiz için buraya, DeFi ile alakalı haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Bithumb CEO’su Güney Koreli Yetkililer Tarafından Çağırıldı.

Bithumb’ın başı belada!

Yayın:

-

Bithumb

Bithumb Holdings’in Yönetim Kurulu Başkanı Lee Jung-hoon, Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı Akıllı Suç Araştırma Birimi tarafından merkeze çağırıldı.

Güney Kore’nin Yonhap Haber Ajansı’ndan gelen bilgilere göre, Başkan Lee, temerrüde düşme iddiaları üzerine BXA tokenları adı verilen tartışmalı tokenlar dolayısıyla merkeze çağırıldı.

Daha öncelerde de bildirdiğimiz gibi, Bithumb ve Lee’nin yetkililer ile yaşadığı olaylar, Blockchain Exchange Alliance (BXA) ve Singapur merkezli BXA konsorsiyumu tarafından bildirilen BXA tokenları dolayısıyla tetiklendi.

Blockchain Exchange Alliance’ın Singapur merkezli bir Güney Koreli firma tarafından devir alınacağı bildirildi. Fakat firma, ödemede temerrüde düştüğü için anlaşma yapılamadı. Bithumb için, devir almanın bir koşulu, temerrüdden sonra BXA tokenini listeleme yükümlülüğü idi. Bithumb tokenı listelemeyi reddettiği için, ICO ile elde edilen 25 milyon $ olan başlangıç değeri düşmeye başladı.

Mülkiyet hırsızlığı için hakkında soruşturma başlatılan Başkan Lee’nin çağrısından önce, Güney Kore polisi ülkenin en büyük kripto para birimi borsasının ofisine üç kez baskın yapmıştı.

Bithumb ve Conbit’in Başı Polislerle Dertte

Bithumb’a yönelik soruşturmalar, yetkililer tarafından borsaya sürekli baskın yapılmasının ardından sonuçlandırılmamış durumda. Ayrıca ülkenin en büyük üçüncü kripto para borsası Conbit’in, Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un işlem hacmine arbitraj manipülasyonu yaptığı söyleniyor. Bu iddialar ile beraber Conbit, tıpkı Bithumb gibi bir polis baskını kurbanı oldu.

Conbit baskının ardından yetkililer, yaklaşık %99 oranında ticaret manipülasyonunu ortaya çıkardılar. Açıklananlara göre borsa, 100 milyar $ civarında haksız gelir elde etmiş. Ülkenin en büyük borsalarındaki bu düzensizliklere rağmen, hükümetin son zamanlarda ivme kazanan kendi CBDC’sini geliştirmeye olan ilgisi ile Güney Kore hala en iyi kripto merkezi olmaya devam ediyor.

Daha fazla borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Coinbase’den Yeni Fee Adımı! Kullanıcılar Ödeyecek!

Tüm kullanıcılarına değişiklik ile ilgili mail yolu ile bir açıklama yapan Coinbase ekibi, çekim komisyonlarının kullanıcılar tarafından ödenmeye başlayacağını belirtmiş durumda.

Yayın:

-

coinbase kripto para borsası

Kripto para borsası Coinbase, geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuru ile birlikte çekim komisyonları ile ilgili önemli bir değişikliğe gittiğini açıkladı.

Tüm kullanıcılarına değişiklik ile ilgili mail yolu ile bir açıklama yapan Coinbase ekibi, çekim komisyonlarının kullanıcılar tarafından ödenmeye başlayacağını belirtmiş durumda.

Geçtiğimiz dönemde çekim komisyonları borsa tarafından karşılanıyor ve kullanıcılar ödeme yapmıyordu.

Fakat bu politikada artık değişikliğe gidilmiş gibi görünüyor.

Özellikle Ethereum tarafında DeFi uygulamaları sebebiyle işlem yoğunluğunun artması, transfer ücretlerinde de ciddi bir artışa sebep olmuştu. Borsaların çekim komisyon ücretlerini önemli derecede artırmasının yanı sıra, bireysel cüzdanlar üzerinden ödenen transfer ücretleri de oldukça yüksek rakamlara ulaşmıştı.

Coinbase Artık Ödemek İstemiyor

Kullanıcı deneyiminin daha da iyileştirilmesi ve kabul edilebilir transfer süreleri ortaya koymak adına böyle bir adım attığını belirten Coinbase ekibi, artık transfer ücretlerini kullanıcılarından talep edecek.

Transfer talebi sırasında kullanıcıya tahmini bir transfer ücreti sunacağını fakat transferin gerçekleştiği anda gereken ücretin kullanıcıya yansıtılacağını, kısacası ufak değişiklikler gösterebileceğini de açıklamış durumda.

Ethereum tarafındaki yoğunluk hem ücretleri hem de transfer sürelerini artırdı.

Coınbase

Diğer Borsalar da Değişikliğe Gitti

Yaşanan ücret ve süre artışının ardından birçok kripto para borsası da Ethereum tarafındaki transfer ücretlerinde önemli değişikliklere gitmişti.

Özellikle geçtiğimiz ay yaşanan patlama sonrası kripto para borsaları Ethereum ve ERC-20 token transferleri için neredeyse 15 $’lık komisyonlar talep etmeye başlamıştı.

Bu rakamlar ise transfer ücreti talep etmeyen borsalar için oldukça büyük bir maliyet oluşturmuş durumdaydı. Maliyetlerin önüne geçme isteyen Coinbase ekibi de bu sebeple ücretleri kullanıcıya yansıtma kararı almış gibi görünüyor.

Diğer borsa haberleri için: Borsa Haberleri

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.