BİZİ TAKİP EDİN

DEFI

Conflux Kurucusu, Halka Açık Blockchainin DeFi Köprüsü Olduğunu Söylüyor

DeFi ve düzenleyici kurumlar nasıl anlaşacak?

Yayın:

-

Conflux

Çin devleti tarafından onaylanan bir blockchain projesi olan Conflux Network, 22 Eylül’de projenin Şangay hükümeti ile Tree Graph Research Institute’ün resmen başlatıldığını açıkladı.

Conflux kurucusu ve Tree Graph Research Institute Yöneticisi Fan Long’a göre, Tree-Graph Blockchain Research Institute, küresel DeFi uygulamaları ve hükümet düzenlemelerini birbirine bağlayabilecek bir yasal uyum platformu oluşturmak için yerel eyaletlerde deneyler yapacak.

Fan Long, şu açıklamaları yaptı:

DeFi yeni bir dünya. DeFi düzenleyiciler için bir zorluk oluşturuyormuş gibi görünse de, işbirliğine istekli gibi görünüyorlar. Bu aşamada en önemli şey, DeFi yenilikçileri ve düzenleyiciler arasında güvenli bir iletişim kanalı sağlamaktır.

Yeni teknikler ve yenilikler söz konusu olduğunda, Çin hükümeti geçmişte yapılan deneylere tolerans işaretleri gösterdi. Fan, DeFi ve diğer ilgili yenilikleri çerçeveleyen karışıklığın, açık ve net iletişimin önemini gösterdiğini düşünüyor.

Fan, sözlerine şöyle devam etti:

Düzenleyiciler, yeni protokolün ne hakkında olduğunu ve bizi nereye götüreceğini öğrenmek için güvenilir bir yola ihtiyaç duyuyor. Yenilikçilerin, düzenleyicilerin endişelerini ve kırmızı çizgilerini anlaması gerekiyor.

Şu anda Conflux, Şangay hükümeti ile birkaç proje üzerinde çalışıyor. Fan, yaptığı açıklamada bu projelerin, blockchain üzerinden kredi verme ve alma işlemlerini Pudong Development Bank’ına entegre edilmesini ve ayrıca bölge için benzersiz bir stablecoin tasarlamak için Şangay serbest ticaret bölgesinin düzenleyici çerçevesinden yararlanmayı içerdiğini belirtti:

Şangay Serbest Ticaret Bölgesi, RMB’nin açık denizde kendi kuralları olan Çin’in sermaye kontrolü dışında olduğu için serbest bölge çerçevesi altında deneyler yapmak için bazı atılımlar yapmaya çalışıyoruz.

Fan, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ile karşılaştırıldığında, bir CBDC’nin, merkezi hükümetin finansal faaliyetlerinin kontrolünü sürdürmesine izin vermesine rağmen, bu tür merkezi bir dijital para biriminin Çin dışında kabul edilmesinin zor olacağını belirtti.

Conflux, CBDC için bir serbest stablecoin yaratmaya veya halka açık bir crosschain oluşturmaya çalışmakta.

Geliştirilmesi, Tshingua Üniversitesi’nde bir araştırma projesi olarak başlayan proje, geliştiricilere merkezi olmayan finans uygulamaları oluşturmak için sağlam ve ucuz bir ortam sağlamak için çalışıyor.

Fan bu durumu şu şekilde açıkladı:

Conflux Network, çok daha hızlı işlem sürelerine sahip bir Proof-of-Work ağı sağlamayı amaçlamaktadır. Temel teknik, ağdaki tüm nodelar arasında tutarlı bir işlem sırası elde etmek için bir eşzamanlılık kontrolü ile birlikte yeni bir DAG tabanlı defter yapısıdır.

Fan, DeFi projelerinin yalnızca hükümet düzenlemeleri ile birlikte gelişen uyum önlemleri yolu ile ana akım haline gelebileceğine inanıyor. Blockchain ve DeFi, düzenleyicilerin yeni alanıdır. Düzenleyicilerin bu konuda nasıl hareket edeceğinden söz etmesede, Fan, şunları öngörüyor:

Merkezsizlik, düzenleyicilerin DeFi ürünlerini kontrol etmesini daha zor hale getirecek. Ancak merkezsiz bir dünya ile merkezi dünya arasındaki sınırda kontroller uygulamak için hala olasılıklar var.

Fan, projeyi destekleyen eyaletlerden biri olan Şangay Belediye Hükümeti’nin, geleneksel finansmanı, merkezi olmayan finansal hizmetler ile bir araya getirmek için, şehrin blockchain tekniklerinden nasıl yararlanabileceğini keşfetmek ile ilgilendiğini söylüyor.

Şirket, küresel DeFi projelerini ve yönetmeliklerini birbirine bağlamak için Conflux Open DeFi girişimini yarattı.

Bu girişimin üyeleri arasında, Sequoia Capital, Blockpower Capital, Antelope Holdings, Force, DeBank ve MCDEX mevcut. Ayrıca bildiğiniz üzere Conflux Network Çin hükümeti tarafından destek görmekte.

Fan, Open DeFi’ın Doğu ve Batı DeFi pazarlarını küresel odaklı üç program yolu ile birleştirmeyi amaçladığını söylüyor. Bunlardan ilki risk yönetimi, ikincisi yeni likidite stratejileri ve üçüncüsü ise geliştirme ve inovasyon.

Conflux Network

Conflux Network, ölçeklenebilirlik ve işlem hızı konusunda, Ethereum Blockchain’inin sağlayamadığı performansı sağlamak için kolları sıvamış durumda. Hala geliştirilme aşamasında olan proje, yakın bir zaman içinde çıkışını gerçekleştirecek.

Akıllı sözleşme kullanmak isteyen kullanıcılar, ya da dApp geliştirmek isteyen geliştiriciler, Ethereum ağının sıkışıklığından ve işlem ücretlerinin yükselmesinden kurtulmak için Conflux Network’ün çözümünü kullanabilirler.

Conflux Network’ün Medium Blog’una buradan ulaşabilirsiniz.

Daha fazla blockchain haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla DeFi haberleri için DeFi Haberleri

DeFi MarketCap için: DeFi MarketCap

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DEFI

Andre Cronje’nin Başı Dertte! YFI Fork Geliyor!

Andre Cronje ve iş arkadaşlarının başı dertte!

Yayın:

-

andre

Eminence skandalı sebebi ile Andre Cronje, Kirby ve Banteg aleyhine bir dava açılacak! Bu açılan davanın finanse edilmesi için kitle fonlama programı başlatıldı.

Medium’da EMN tarafından yazılan bir blog gönderisinde, bu olaydan sorumlu olan insanları dava etmek için bir Ethereum adresi paylaşıldı.

Makalede, her bağışlanan rakamın tamamının davayı finanse etmek için kullanılacağı söylenmekte. Bağış kampanyası 30 gün sürecek ve 9 Kasım tarihinde son bulacak.

Bu bağış programının sonunda, bağış yakan herkese forklanmış YFI arzının %50 kadarını airdrop yapılacağı söyleniyor. Ayrıca arzın geri kalan %50’si EMN skandalındaki kurbanlara verilecek.

Neler Olmuştu?

Yearn.Finance’in kurucusu Andre Cronje bir lansman yapmıştı.

Eminence Finance sözleşmeleri, Yearn.Finance tarafından dağıtıldı ve Cronje, likidite yükselirken sürekli Eminence hakkında tweet attı.

Yearn.Finance’in iletişim direktörü Kirby, sözleşmeleri teşvik ediyordu, hatta nasıl para basılacağı ve nasıl satın alınacağı hakkında talimatlar veriyordu.

Yearn.Finance geliştiricisi Banteg, sözleşmeler hacklenene kadar sözleşmeden gelen tokenları Uniswap’a satıyordu.

Bilgisayar korsanı, 15 milyon dolarlık likiditenin tamamını “flash loan” tekniği ile ele geçirdi. Hacker daha sonra bu paranın 8 milyon $’ını iade etti.

Saldırıdan sonra Cronje, ne Eminence’in sözleşmelerinin ne de ekosistemin nihai olmadığını ve projeyi en az üç hafta daha yayınlamayı planlamadığını söyledi.

Cronje’nin söylediklerine göre, EMN bir testti. Fakat bu durumda EMN’nin değerinin “0” olması gerekiyordu. Yine de Cronje, 15 milyon $’lık likiditeyi EMN’ye gelmesine göz yumdu.

Cronje, bu durum hakkında herhangi bir uyarı yapmadığı için suçlu görünüyor. Sonuçta bir test tokeni spekülatif ve manipülatif bir şekilde popülerleştirilmeye çalışılırsa, bütün ekip sahtekarlık ile suçlanır ve proje meşruiyetini kaybeder.

Bu durum en iyi ihtimalle, kötü giden bir viral reklamdı. En kötü ihtimalle ise bir dolandırıcılıktı.

Daha fazla DeFi haberleri için: DeFi haberleri

DeFi Market Cap için: DeFi Market Cap

OKUMAYA DEVAM ET

DEFI

DeFi Sektöründe Şok! Yearn.Finance Bir Haftada Yüzde 45 Eridi!

YFI’da neler oluyor?

Yayın:

-

yEarn Finance DeFi Platformu FTX'te Listelendi

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca DeFi sektörü, Yearn.Finance’in YFI tokenı, Uniswap’ın UNI tokenı, SushiSwap’ın SUSHI tokenı ve Curve’ün CRV tokenı dahil olmak üzere büyük kayıplar gördü.

Yearn.Finance’ın YFI tokenı bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü ve Bitcoin’in fiyat değerini aştı. YFI, Ağustos sonunda 18.000 $‘ın üzerinden işlem gördü ve hatta Eylül başında 39.600 $‘a kadar yükseldi. Bu değer Bitcoin’in değerinin neredeyse 4 katı.

Bu, DeFi pazarının toplam kilitli kripto para değerinin 8 milyar $ olduğu esnada gerçekleşti. DeFi Pulse’a göre, DeFi pazarı şu anda 10 milyar $‘ın üzerinde. Yearn.Finance ise şu anda toplam kilitli değer olarak 600 milyon $‘dan daha fazla.

Fakat Yearn.Finance geçtiğimiz günlerde Ethereum tabanlı tokenının fiyatını aşağı çeken bir kaç olaya şahit oldu. İki hafta önce, Yearn.Finance’in kurucusu Andre Cronje, Eminence Finance ile bir sözleşme yaptı ve bir hata ile karşılaştı. YFI token sahipleri, proje başlar başlamaz hızlı bir şekilde Eminence sözleşmelerine sermaye dağıttılar. Eminence Finance’in o sıralar bir internet sitesi yoktu ve resmi olarak faaliyete geçmemişti.

Sözleşmedeki talihsiz bir hata, 15 milyon $’lık DAI kaybına neden oldu. Saldırının duyurulmasından kısa bir süre sonra, birçok YFI sahibi tokenlarını satarak 24 saat içinde %6’lık bir düşüşe yol açtı.

Yearn.Finance Düşmeye Devam Ediyor!

Bir kripto analisti, YFI’ın dikkat etmesi gereken bir sonraki destek seviyesinin 10.000 $ olduğuna dikkat çekti. Ethereum tabanlı token bu seviyenin altına inerse, Bitcoin’in şu anki fiyatından daha düşük bir değere göz kırpabilir ve 6.000 $‘a kadar düşebilir. Analiste göre, YFI iyi bir durumda değil, hedeflenmesi gereken aralık 10.000 $ civarında, fakat bu fiyat aralığının altındaki destek noktası 6.000 $’dır dedi.

Bir başka kripto tüccarı kısa süre önce tweet atarak YFI’ın yakında 12.000 $‘a düşeceğini tahmin etti. YFI şu anda 12.958 $‘dan işlem görmekte. YFI’ın 14.000 $‘ın altına düşmesine rağmen, tokenin fiyatının daha da düşmesine işaret eden önemli bir destek seviyesinin varlığından bahsetti.

Daha fazla DeFi haberi için: DeFi Haberleri

DeFi Market Cap’e ulaşmak için: DeFi Market Cap

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.