Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39388.84
1.55%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2158.37
3.04%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.31
1.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.2
-0.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Küba’da Bitcoin Aramaları Artış Gösteriyor!

Küba’da Bitcoin çılgınlığı!

Clock
Paylaş
Küba’da Bitcoin Aramaları Artış Gösteriyor!

Tüm dünyada Bitcoin’e olan ilgi artarken, görünüşe göre Küba’da bu popülariteye kapılmış durumda.

Google Trends’den alınan verilere göre Küba, son 30 günde Bitcoin’e olan ilgi açısından ikinci sırada yer almakta. Ada ülkesi, Nisan 2020’den bu yana Google’da Bitcoin hakkında en çok arama yapan ülke olan Nijerya’yı takip ediyor.

728×90 muhabbit - Küba'da Bitcoin Aramaları Artış Gösteriyor!300x250 muhabbit - Küba'da Bitcoin Aramaları Artış Gösteriyor!

Google’ın Bitcoin’i arayan ilk beşlinin geri kalanı, Güney Afrika, Kamerun ve Gana’dan oluşmakta.

image 1024x362 - Küba'da Bitcoin Aramaları Artış Gösteriyor!
Google’da “Bitcoin” hakkındaki arama verileri. Kaynak: Google

Küba’da Bitcoin ile ilgili aramalardaki yükseliş, Kübalıların ABD tarafından uygulanan yaptırımları atlatmak ve dijital finans hizmetlerine erişim sağlamak için giderek Bitcoin’e yöneldiklerini göstermekte.

PayPal ve Stripe gibi büyük dijital ödeme firmalarının Küba vatandaşları için uygun olmadığı bildirildiğinden, pandemi kaynaklı seyahat kısıtlamaları yerel ödemeleri daha da karmaşık hale getirdi.

Ekim ayı sonlarında, Kübalı programlamacı ve YouTuber Erich García, adaya ödeme göndermek isteyen herkesin Bitcoin satın alması ve BitRemesas isimli bir küba borsası aracılığı ile göndermelerini önerdi.

Stripe, Visa, Mastercard, PayPal veya Union Pay gibi ödeme platformlarına erişimimiz yok. Bu kaynakların hiçbirine erişemiyoruz. Hangi. teknoloji hayal etmemize ve başka senaryoları görmemize izin verdi? Blockchain ve Bitcoin.

Nisan 2020’de İtalyan-Kübalı girişimci Mario Mazzola, Küba’nın ilk merkezi olmayan Bitcoin borsası Qbita’yı başlattı. Mazzola’ya göre, yeni borsa, LocalBitcoins ve Paxful gibi büyük kripto hizmetlerine ülkede erişilemediği için Kübalıların Bitcoin alıp satmasına izin vermeyi amaçlamakta.

Küba vatandaşlarının, geleneksel finans sistemlerine erişememesi konusundaki düşünceleriniz neler? Sizce Blockchain teknolojisi ve kripto paralar, ülkenin durumunu değiştirebilir mi? Gördüğünüz gibi, Bitcoin hakkında en çok araştırma yapan ülkeler, geleneksel finans sistemlerine ulaşamayan ülkeler. Kripto paralar ve blockchain teknolojisi insanlara bu tür finans sistemlerini sağladıkça, dünyadaki yerini sağlamlaştıracaktır.

Daha fazla blockchain haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar