BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Corona Virüsü Son Kurbanı “Kripto Vadisi”, Oldu “Ölüm Vadisi”

İsviçre’nin can çekişen “Kripto Vadisi”, Corona virüsü yüzünden son nefesini vererek “Ölüm Vadisi” oldu.

Yayın:

-

Corona Virüsü Kurbanı “Kripto Vadisi” Oldu “Ölüm Vadisi”

İsviçre’nin can çekişen “Kripto Vadisi”, Corona virüsü yüzünden son nefesini vererek “Ölüm Vadisi” oldu.

Dünyanın tüm dengesini bozan Corona virüsünün son kurbanı İsviçre’nin can suyu misali fon bekleyen projesi Kripto Vadisi oldu. Yarattığı ekonomik istikrarsızlık ve kriz hâli büyük yatırımcıların ve şirketlerin yanı sıra küçük ve orta ölçekli işletmelerin ve hatta hükümetlerin bile başına bela oldu. İsviçre de bunlardan sadece biri.

İsviçre hükümeti geçtiğimiz ay ülkedeki fintech girişimleri için 159 milyon dolarlık fon sağlayacaklarını açıklamışlardı. Zug eyaletinin ekonomi sorumlusu Heinz Tännler bir süredir Kripto Vadisi için hükümetten fon sağlamaya çalışıyordu. Nisan ayında yerel Blockchain girişimlerine fon sağlamak amacıyla 103 milyon dolarlık bir destek paketi önermişti. Ancak bu önerisi hükümet tarafından Covid-19 sebebiyle reddedildi.

zug eyaleti kripto vadisi

Kripto Vadisi merkezi Zug Eyaleti

Heinz Tännler destek paketinin üst kuruldan geçmesi için her şeyi yaptıklarını ancak düzenleyiciden geri döndüğünü ifade etti. Blockchain tabanlı Kripto Vadisi’nin sadece günümüz için değil gelecek için de çok önemli olduğunun altını çizen Tännler, hükümetten umudu kesip bireysel yatırımcılardan fon arayışına girebileceklerinin sinyalini verdi.

Kripto Vadisi’ni onaylamayan düzenleyicilerin yaklaşık iki düzine Blockchain tabanlı olmayan projeleri onayladığı öğrenildi. Tüm dünya Blockchain tabanlı projelere yönelim içerisinde. Blockchain tabanlı projeler ile Corona virüsüne karşı bir mücadele verirken İsviçre hükümetinin Blockchain tabanlı Kripto Vadisi projesini onaylamaması şaşırttı.[1][2][3].

Hükümetten fonu sağlayamayan “Kripto Vadisi” yerel haber bültenlerinde “Ölüm Vadisi” olarak anılmaya başladı.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Huobi’de BAND Devri Başlıyor!

Küresel kripto para borsası Huobi, BAND (Band Protocol) listeleyeceğini açıkladı.

Yayın:

-

Küresel kripto para borsası Huobi, BAND (Band Protocol) listeleyeceğini açıkladı.

Küresel kripto para borsası Huobi, BAND (Band Protocol) listeleyeceğini açıkladı.

Küresel kripto para borsası Huobi, sayfasında yaptığı açıklamada 9 Ağustos yani bugün Türkiye saati ile 13:00’da $BAND yatırma işlemlerinin başlatıldığını duyurdu.

Ayrıca duyuruda alım satım işlemlerinin (BAND/USDT, BAND/BTC ve BAND/ETH) 10 Ağustos yani yarın Türkiye saati ile 06:00’da başlatılacağı da yer alıyordu. Alım satım işlemlerinin yanı sıra para çekme işlemleri de 10 Ağustos yani yarın Türkiye saati ile 06:00’da başlatılacağı belirtiliyor.

Duyuruda not olarak iliştirilen bir mevzu da var. O da ERC-20 token gönderimleri. Şu anda mainnet token gönderimleri açık ancak ERC-20 token gönderimleri henüz başlatılmadı. İlerleyen günlerde ERC-20 token gönderimlerinin başlama tarihi duyurulması bekleniyor.

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Ünlü Güney Kore Bankası Kripto Custody Yapacak!

Güney Kore bankası, kurumsal yatırımcılarına custody hizmeti sunacak!

Yayın:

-

Güney

Güney Kore’nin en büyük bankalarından biri olan KB Kookmin Bank, dijital varlıkların muhafaza edilmesi üzerine “stratejik teknoloji işbirliği” kurmak amacıyla blockchain erişim fonu Hashed ve kripto ticaret platformu Cumberland ile bir ortaklık kurdu.

Ortak şirketler, kripto muhafaza işlemlerine başlamış olmalarını yasal değişikliklerin onlara sağladığı durumdan kaynaklandığını belirtiyor. Bu değişiklikler, onları yeni iş modellerine, özellikle de blockchain teknolojisine dayalı iş modellerine bakmaya teşvik etmiş durumda.

Seul ve San Francisco merkezli Hashed firmasının CEO’su Simon Kim, konu hakkında şunları söylemiş durumda:

Blockchain endüstrisindeki anlayışımızı birleştirmek ve hem teknik hem de kiraci danışmalar sağlamak, kaçılınmaz olarak tüketicilere ve ülkeye yeni dijital dönüşüm çağını başlatan yeni kapılar açacaktır.

KB Kookmin Bank’ın yaptığı duyuru, bankanın en büyük rakipleriden biri olan NongHyup ve NH Bank’ın Temmuz ayının başlarında kripto muhafaza hizmetleri sunmayı planladıklarının belli olmasından sonra geldi. NH Bank’ın servisini sunmaya hazırlandığı platform yalnızca kurumsal yatırımcılara hizmet sağlayacak.

Bildiğiniz üzere 22 Temmuz tarihinde, Güney Kore Bankası bu yılın ikinci yarısında organizasyonel bir reform ile “Dijital İnovasyon Departmanı” kuracağını bildirmişti.

Kripto Muhafaza İşlemleri Revaçta!

Geçtiğimiz günlerde, ABD’nin denetleyici ofisi OCC, ABD’deki dijital varlıkların muhafaza edilebilmesi ile ilgili bir açıklama yapmıştı.

Bu açıklamanın neticesinde, ABD merkezli bankalar artık kripto para birimlerinin muhafazasını yapabilecek.

Şimdilik birkaç banka ile sınırlı olan bu hizmet, ilerleyen yıllarda müşterilerin potansiyel arzu ve isteklerine göre artacaktır.

Bunun dışında bir Merkez Bankası statüsünde olan Liechenstein Bankası, müşteri portföyünün kripto para birimlerine yatırım yapmak istediklerini söylemişti.

Bu yatırım istekleri ışığında Merkez Bankası, Her Trust ile ortaklık sağlayarak, yatırımcılarına kripto muhafaza hizmeti sunmaya başladı.

Her Trust’ın CEO’su Alessie Quaglini ise konu hakkında şunları söylemişti:

Nihai hedefimiz, geleneksel piyasa ile dijital piyasa arasında bir bağlantı kurmak.

Sizce Türkiye’de böyle hizmetleri görmeye başlayacak mıyız? Sizce Türkiye’de bu hizmeti sağlayan ilk banka hangisi olacak?

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.