Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68934.07
0.24%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3741.87
-0.59%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.61
-2.49%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.4
-0.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Blockchain Capital Libra Derneği’nin Yeni Üyesi Oldu!

Libra, yeni ortaklar ile yoluna devam ediyor.

Clock
Paylaş
Blockchain Capital Libra Derneği’nin Yeni Üyesi Oldu!

Blockchain endüstrisindeki en büyük risk sermayesi şirketlerinden biri olan Blockchain Capital, 18 Eylül’de yapılan resmi açıklamaya göre Libra Derneği’ne katılmış bulunuyor.

728×90 muhabbit - Blockchain Capital Libra Derneği'nin Yeni Üyesi Oldu!300x250 muhabbit - Blockchain Capital Libra Derneği'nin Yeni Üyesi Oldu!

Facebook tarafından başlatılan Libra Blockchain projesinin yönetim organı, yeni büyük endüstri ortakları ile işbirliği yaptıkça büyümeye devam ediyor.

Diğer 26 dernek katılımcısının yanı sıra, Blockchain Capital şimdi Libra ile “daha adil bir ödeme sistemi” oluşturmak için çalışıyor olacak.

Blockchain Capital’in kurucu ortağı ve yönetici ortağı Bart Stephens, “Finansal erişimi iyileştirmek ve yeniliği teşvik etmek için blockchain teknolojisinden yararlanmak, Blockchain Capital’in portföy stratejisinin merkezinde yer aldı.” dedi.

Libra Derneği, Facebook’un stablecoin projesi Libra için ilk olarak 2018’de beyaz kağıdı yayınlandıktan sonra kuruldu. Açıklamada, derneğin kurucu üyeleri olarak Mastercard, PayPal, Visa, Stripe, eBay, Coinbase, Andreessen Horowitz ve Uber gibi bir dizi büyük küresel şirket vardı. Ancak birçok kurucu üye, küresel düzenleyici baskılar sebebi ile projeden ayrılmak zorunda kaldı.

Libra, bu yıl Libra Derneği’nin Checkout.com ve Shopify gibi yeni üyeleri eklemesi ile bir miktar kendini yeniden buldu. Ancak, başlangıçta 100 üye planlaması yapılan derneğin an itibarıyla 30 üyesi var.

İsviçre merkezli dernek, 2020’de üst düzey finansal hizmetler uzmanlarını yönetici olarak atadı. 17 Eylül’de Libra Derneği, HSBC kıdemlisi James Emmett’i yan kuruluşu Libra Networks LLC’nin genel müdürü olarak adatı. Dernek, daha önce eski HSBC baş hukuk sorumlusu Stuart Levey‘i ilk CEO’su olarak ilan etmişti.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar